KPSS BAŞARI HİKAYELERİ

Ahmet’i bilir misiniz Ahmet’i? Bugün size onun hikayesini anlatmak istiyorum.

KPSS BAŞARI HİKAYELERİ

Ahmet’i bilir misiniz Ahmet’i? Bugün size onun hikayesini anlatmak istiyorum.

 

2016 Yılında yürüyüşe çıktığım zamanlarda bir gün bir duvarın dibinde oturmuş bir genci gördüm. Bir elinde sigara bir elinde kpss kitapları ile gözlerini devirmiş uzun uzun düşüncelere dalmıştı. İlk başta dikkat etmedim ama daha sonra baktığımda Ahmet’in çaresizlik içinde göründüğünü farkettim. Yanına gittiğim de o da sanki beni bekliyormuşçasına koyu bir muhabbete başladık.

Hafta içi dershaneye gittiğini hafta sonları ise köye ailesine yardıma gittiğinden bahsetti. Hafta içi dershaneden çıktığında çalışmak için çok fazla zamanının kalmadığını, hafta sonu ise ailesine yardıma gittiğinden dolayı hiç çalışamadığını söylüyordu. Ahmet, başarısız olacağından korkuyordu. Oysa öğretmenlik günlerinin hayalini kuran, çok temiz bir gençti. Gözaltı torbalarından geceleri derse çalıştığı belli oluyordu.

Beni konuşmamızın ilerleyen dönemlerinde tanımıştı. Fakat durumundan dolayı yardım istemekten çekinmişti sanırım.

Daha sonra Ahmet’le beraber daha güzel bir yere gittik. Ona isterse yardım edebileceğimi ama bir şartım olduğunu söyledim. Ahmet, bu sözlerimi duyar duymaz kendine gelmişti. Hemen toparlanıp şartımın ne olduğunu bile sormadan tamam hocam ben ne derseniz yapmaya hazırım demişti. Heyecanı gözlerinden belli oluyordu.

Ahmet’e sınav sonuna kadar dediğim her şeyi harfiyen uygulaması gerektiğini, itiraz etmemesi gerektiğini ve birlikte ilerleyeceğimizi söyledim. Çünkü ben, başarının böyle geleceğini biliyordum. Yüzlerce öğrencimizi başarıya ulaştıran en temel faktörlerden biri buydu.

Ahmet, teklifimi koşulsuz kabul etmişti. Daha sonra Ahmet’in kişiliğine özel dosyalar, programlar hazırlamaya başladık. Her hafta Ahmet ile görüşüyor, durumunu detaylı analiz ediyorduk. Zaman zaman onu hırslandırıyor, zaman zaman frene basmasını sağlıyordum. Yaptığımız dosyalar ve programları, kamplar, soru çözüm programları, deneme serüvenleri takip etti. Yeri geldiğinde Ahmet’i düştüğü yerden kaldırıyor ilerlemesine destek oluyorduk.

Yeri geldiğinde pes etti, yeri geldi umudunu kaybetti ama her seferinde onu tekrar ayağa kaldırmayı başarabildik. Artık o duvarın dibindeki çaresiz çocuk gitmişti, her dediğimizi yapan kendine güveni tam bir öğretmen gibi duruyordu.

Sınavdan sonra yüzlerce öğrencimiz yazmıştı ama ben özellikle Ahmet’in sınavının nasıl geçtiğini merak ediyordum. Sonuna kadar mücadelemizi vermiş, elimizden geleni yapmıştık ve doğal olarak tüm bu emeğin zaferle sonuçlanmasını arzuluyordum.

Sınav sonuçları açıklandığında ilk arayan Ahmet’ti. Kendi alanına göre güzel bir puan aldığını haber veriyordu. Aldığı puan ile atanmasına kesin gözü ile bakıyorduk ve zamanı geldiğinde atanmıştı. Ahmet artık resmi olarak da öğretmendi.

Ahmet’in başardığını görmek bizi inanılmaz gururlandırmıştı.

Yıllar geçse de Ahmet hiçbir zaman bizi unutmamıştı. Geçen gün yine aradı. Virüs olayından önce 20’ye yakın öğrenciye ücretsiz matematik öğrettiğinden hatta bizim ona uyguladığımız bazı teknikleri kullandığını söyledi. Öğretmenin, insanlara yardımcı olmanın  ve o insanların başardıklarını görmenin ne kadar güzel bir duygu olduğundan bahsediyordu. Aynı bizim Ahmet’in başardığını gördüğümüzde yaşadığımız duygu gibi.

 

Yıllar sonra biz yine aynı öğrencileri başarmaya ulaştırmak için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Mücadelerine ortak oluyor, detaylı dosyalar hazırlıyor, sonuçları detaylı analiz ederek birlikte ilerliyor ve birlikte başarmaya devam ediyoruz. Siz de öğrencilerimize dahil olmak isterseniz çalışma sitemizden detaylı inceleme yapabilir, iletişim kısmından bize yazabilir veya kayıtlı öğrencilerimizin olduğu kpss koçluğu facebook grubumuza katılabilirsiniz.

 

Ahmet’in ders verdiği öğrenciler artık çeşitli başarılara imza atmaya başlamış. Yıllar önce yaktığımız bir ateşin bugün, çok uzak yerleri aydınlatmaya devam etmesi bizi çok sevindirdi.

Teşekkürler Ahmet.

 

Değerli KPSS KOÇLUĞU AİLESİ, değerli öğrencilerimiz, biz her zaman sizin yanınız da olacağız. Ne olursa olsun Birlikte ilerleyeceğiz. Kendinize güvenin. Her geçen gün, her geçen hafta, her geçen ay sizi başarıya ulaşmanız için hazırladık,hazırlıyoruz. Son güne kadar da hazırlamaya devam edeceğiz. Ve o gün geldiğinde hepinizin ama hepinizin başaracağına yürekten inanıyor ve güveniyorum..

 

Birlikte başaracağız..

TEKİN POLAT