Kpss Koçluğu olarak kpss de size ekstradan +5 net nasıl yapabileceğinizi ve sınava son aylarda  KPSS ÇALIŞMASI konusuna değineceğiz. Kpss gibi sınavlarda özellikle son aylar büyük önem taşımaktadır. Son aylarda göstereceğiniz performans sizi  rakiplerinizin önüne geçmenizde büyük etki edecektir.

KPSS 3 AY KALA NASIL ÇALIŞILIR

Son 3 ay kala hemen hemen tüm konularınızın bitmesi gerekmektedir.

Sürekli farklı yayınların denemesini çözmeniz gerekmektedir. Özellikle Türkiye Geneli Deneme Sınavlarını yayın ayırmadan çözmelisiniz. Türkiye geneli denemeler sınava en yakın denemelerdir. Bu denemelerde çıkan yanlış ve boş sorularınızı iyice öğrenmelisiniz.

Ayrıca Türkiye Geneli deneme sınavlarında çıkan güncel soruları ayrı bir deftere not ederek güncel konulara çalışabilirsiniz. Kpss’de çıkan bazı güncel sorular Türkiye Geneli denemeleri ile aynı olmaktadır. Bu yüzden güncel sorulara dikkat ederek gerekirse not alınarak ilerlemelisiniz.

Dershaneye gidiyorsunuz dershane genel tekrarlarına mutlaka katılmalı, dershaneye gitmiyorsanız ise sorumlu olduğunuz derslerden youtube da bulunan genel tekrar videolarını izleyerek güzel bir tekrar yapmış olursunuz. Genel tekrar yaparken tüm genel tekrar videolarını değil sadece en iyi öğrenebileceğiniz hocaların videoları izlemeli ve diğer videolar ile vakit kaybetmemelisiniz.

Denemeleri sınav başlama saati ile aynı anda başlamalı ve kendinizi buna göre alıştırmalısınız.

Son aylara girdiğimizde özellikle uyku ve beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmeli sizi yoracak, hastalığı götürecek durumlardan uzak kalmalısınız.

KPSS SON 3 AY ÇALIŞMAK

Son ay ise çok zorlandığınız konuların veya sürekli yanlış yaptığınız konuları tekrar ederek çalışarak ilerlemeniz, eksikliklerinizi kapatmanızda yardımcı olacaktır.

Umudunuz her zaman koruyarak olumsuz düşüncelerden uzak kalmalı ve tüm konsantrasyonunuzu sınava vermelisiniz. Ya yapamazsam, ya olmazsa, ya atanamazsam, atama sayısı zaten çok düşük gibi düşünceler bireyi olumsuz etkileyerek ders çalışma verimini azalmaktadır.

Kpss Deneme Analizi Nasıl Yapılır başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Özellikle son aylarda çalışmanızı ufak da olsa etkileyecek her şeye ara vermelisiniz. Sosyal medya vb durumlardan uzak kalarak sürü psikolojisinden kurtularak sadece derslerinizle baş başa kalmalısınız.

Sınava yakın zamanlarda özellikle sözel dersleri tekrar etmeniz size avantaj sağlayacaktır.

Çoğu öğrencinin yaptığı gibi sınava 3 gün kala veya bir hafta kala çalışmayı bırakmayın. Bizim yüzlerce öğrencimizde uygulayıp başarılı olduğumuz en büyük yöntemlerden biri son gün dahi tekrar yapan öğrencilerin sınavda en az +5 net fazla yapmalarıdır. Sizler de son gün tekrarlarınıza devam ederek bu başarıyı yakalayabilirsiniz.

Kendinizden bir an bile şüphe duymadan ilerlemeli ve hiç bir zaman vazgeçmemelisiniz.

Bu yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

 

KPSS KOÇLUĞU OLARAK ÜLKEMİZİN GELECEĞİ OLAN TÜM ADAYLARA BAŞARILAR DİLERİZ..