Kpss Koçluğu olarak bugün sizlere kpss vatandaşlık soru dağılımı ve değerlendirmesini yapıp kpss vatandaşlık dersinde adayların nelere dikkat etmesi gerektiğine dair tavsiyelerde bulunacağız.

Bir çok aday sınava kadar hayatlarında Türkçe, matematik, tarih ve coğrafya derslerini görümüştür. Bu yüzden adaylar sınava hazırlanırken bu derslerin ne olduğunu az çok bilirler ama vatandaşlık dersini ve konularını çoğu aday ilk defa görür ve başlangıçta gözü korkar.

Öğrenciye ilk başta karışık gelen kpss vatandaşlık dersi zamanla basitleşmeyi ve öğrencinin gözünde kolay bir ders olmaya başlar.  Kpss 2019 Vatandaşlık dersi sistemli çalışıldığında bütün soruları doğru yapma ihtimaliniz çok fazladır. Her ders için öncelikle soru dağılımına bakmanız gerekmektedir. Gelin şimdi kpss vatandaşlık soru dağılımı na ve bu ders için vereceğimiz tavsiyelere geçelim.

KPSS VATANDAŞLIK SORU DAĞILIMI

Hukuka Giriş: 1-2 Soru

Anayasal Gelişmeler: Soru çıkmamaktadır.

Genel Esaslar: 0-1 Soru

Temel Haklar: 0-1 Soru

Yasama: 3 Soru

Yürütme: 3 Soru

Yargı: 0-1 Soru

İdari Yapı: 2 – 4 Soru

Uluslararası Örgütler: 0-1 Soru

Güncel Bilgiler: 3-6 Soru

 

Vatandaşlık dersi sözel bir ders olduğu için bu derse ilk defa çalışan öğrenciler bilgileri hemen unutmaktadır. Bu yüzden ilk defa hazırlanan öğrenciler bu derste başlarda sık sık tekrar yapmaları gerekmektedir.

Kpss vatandaşlık soru dağılımı na bakıldığında da Yasama, Yürütme, Yargı ve İdari Yapı konularına dikkat edilmelidir.

Vatandaşlık dersinde şimdiye kadar çıkmış soruların büyük bir önemi bulunmaktaydı. Çıkan soruların çoğu çıkmış sorulardan oluşmaktaydı. Bu yüzden adayların çıkmış soruları mutlaka çözmesi gerekmektedir. Buna rağmen 2017-2018 yılında yapılan anayasa değişiklikleri ile birlikte çıkmış soruların önemi azalmıştır. Vatandaşlık dersinde özellikle adayların yapılan anayasa değişikliklerine dikkat etmeli ve ona göre önlem almaları gerekmektedir.

 

Kpss Türkçe soru dağılımına ve tavsiyelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Kpss Matematik soru dağılımına ve tavsiyelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Kpss tarih soru dağılımına ve tavsiyelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Kpss coğrafya soru dağılımına ve tavsiyelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

 

Tüm Türkiye genelinde öğrencilerimizi en üst düzeye çıkarmak ve hayallerini gerçekleştirmek için yapmış olduğumuz çalışma sistemi hakkında buradan bilgi sahibi olabilir, yaşadığınız sıkıntıları veya öğrenmek istediklerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz.

 

Bu yazımızda kpss vatandaşlık soru dağılımı na ve yüksek puan isteyen adaylar için tavsiyelerimize yer verdik.

 

Tüm adaylara başarılar dileriz…

 

KPSS KOÇLUĞU

 

DAİMA İLERİ !