KPSS MUHASEBE NASIL ÇALIŞILIR. Muhasebe dersi ile ilgili detaylı tavsiyeler ve yüksek net çıkarmanız için öneriler veriyoruz.

KPSS MUHASEBE NASIL ÇALIŞILIR , MUHASEBE DERSİNDE YÜKSEK NET NASIL YAPILIR

KPSS MUHASEBE SORU DAĞILIMI yazımızı inceleyerek başlayabilirsiniz. Böylelikle son zamanlarda hangi konulara daha çok vakit ayıracağınızı belirleyebilirsiniz.

Kpss muhasebe dersi bilen adayların çok rahatlıkla kolay netler çıkardığı, bilmeyen adayların ise konuları oturtmakta çok zorlandığı derslerin başında gelmektedir.

Muhasebe dersini ilk defa görüyorsanız dersi dinlediğiniz hoca çok önemlidir. Hiçbir hoca en temelden alarak anlatmaz. Çünkü dershane yapmış olduğu anlaşma gereği belirli bir süre içinde o dersi bitirmek zorundadır. Bu her hoca ve her ders için geçerlidir. Böylelikle genelde orta seviyeden anlatmaya ve sınırlı, basit sizi geliştirmeyen sorularla ilerlemektedirler. Böyle olunca da temeli zayıf öğrenci dersi anlamakta çok zorluk çekmekte ve ön yargılı olmaktadır. İlk kısımda dersi anlayarak, acele etmeden, temel mantığı kavrama odaklı ilerlemelisiniz.

Muhasebe dersini ilk çalıştığınız andan itibaren konunun hemen arkasına çıkmış soruları çözerek pekiştirmelisiniz. Konu çalışması ile soru çözümü arasında çok fazla zaman girmemelidir. Çıkmış sorular, ösymnin hangi konuları nasıl sorduğunu, hangi konunun hangi kısımdan daha çok soru geldiğini, hangi kısımların daha önemli olduğunu kavrayabilmeniz açısından çok önemlidir. Üstelik her yıl birkaç soru, çıkmış sorulardan gelmektedir.

Muhasebe konularını bitirirken hiçbir zaman acele etmemeli, konuları temel düzeyde anlayarak ilerlemelisiniz. Bu konuyu hiç anlamadım diğer konuları bitireyim bu konuya daha sonra çalışırım demek yapacağınız ilk yanlışların başında gelecektir. Şüphesiz zorlandığınız konular olacaktır fakat bunları geçmemeli temel düzeyde olsa dahi o konuyu öğrenmelisiniz.

Muhasebe dersinde bir konuyu çalıştığınızda hemen o konu hakkındaki soruları full yapacağınızı beklemeyin. Özellikle ilk defa görüyorsanız ilk birkaç ay zorlanmanız gayet normal olacaktır. Pes etmeden çalışmaya devam etmeli, eksik kısımların üstüne gitmelisiniz.

Muhasebe dersinde temel alıp belli bir noktaya geldikten sonra diğer önemli konu tekdüzen hesap planıdır. Her gün 20-30 dakikaya kadar tekdüzen hesap planına çalışarak hesapların kodlarını,nasıl çalıştıklarını, nasıl işlediklerini öğrenmeniz daha kolay olacaktır. Bu yapacağınız çalışma ayrıca sınavlarda size zaman da kazandıracaktır. Bir hesabın nasıl işlediğini bilirseniz seçeneklerden en az 2-3 tanesini rahatlıkla eleyebileceğinizi unutmayın.

KPSS MUHASEBE DERSİNE NASIL ÇALIŞILIR

Sınavda muhasebe dersi için toplam 40 soru ve toplam 50 dakikanız bulunmaktadır. İlk defa hazırlanan adaylar 50 dakika içinde bu 40 soruyu yetiştirmekte çok zorlanmaktadır. Muhasebe dersinde başarılı olmanız için soruları doğru yapmanız yetmez, doğruyu hızlı bir şekilde yapmalısınız. Muhasebe dersinde hızlanmak için ise muhasebe ders denemeleri çözmeniz gerekmektedir. Son 2-3 ay her gün bir muhasebe ders denemesi çözdüğünüz zaman hem hızınız artar hem de tüm dersi genel tekrar etmiş olursunuz.

Bu ders denemeleri ve çözeceğiniz genel denemelerin analizleri sizler için çok önemlidir. Hangi kısımda yanlış ve hatalarınız olduğu iyi tespit edilmeli ve bu kısımları giderebilecek önlemler almalısınız.

Değerli öğrenciler artık günümüzde kpss a süreci zorlu ve uzun bir yolculuk olmuştur. Rakipler artmakta atamalar ise azalmaktadır. Bu yüzden zamanınız çok daha kıymetli hale gelmiştir. Bu süreci tek başınıza sırtlamak zorunda değilsiniz. Deneme-yanılma yolu ile aylarınızı, yıllarınızı geçirmemelisiniz.  Sizler de kayıtlı öğrencilerimizin olduğu KPSS KOÇLUĞU facebook grubumuza katılabilir, tüm paylaşımlardan faydalanabilir, aklınıza takılan soruları Tekin Polat hocamıza sorabilirsiniz. Ayrıca KPSS KOÇLUĞU tüm öğrencilere ilk 7 gün ücretsizdir. Gelin birlikte ilerleyelim, birlikte başaralım.. Fırtınalara, rüzgarlara beraber karşı koyalım ve doğru, planlı, mentörler eşliğinde ilerleyerek başarı ihtimalinizi daha da arttıralım.

Bu yazımızda KPSS MUHASEBE NASIL ÇALIŞILIR konusunda öğrencilere tavsiyeler verip muhasebe dersinde yüksek netler çıkarmak için tavsiyeler sunduk.

Çalışma sistemimizi okuyabilir ve iletişim kısmından aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Ülkemizin geleceği olan tüm adaylara başarılar dileriz.