KPSS EĞİTİM DANIŞMANLIĞI hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. KPSS KOÇLUĞU olarak yapmış olduğumuz KPSS EĞİTİM DANIŞMANLIĞI detaylı anlatımı aşağıdaki gibidir.

KPSS KOÇLUĞU online öğrenci koçluğudur. Kpss ve dgs’ye hazırlanan ülkemizdeki tüm öğrencilere internet üzerinden öğrenci koçluğu yapmaktayız.

KPSS EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Hiçbir dershane veya kurumla çalışmıyoruz. Uzun yıllardır ekip olarak sadece öğrencilerin başarılarına katkı sunuyoruz. Her yıl sınırlı sayıda öğrenciyi alır ve başarmaları için ne gerekiyorsa yaparız. Her yıl öğrencilerin hedefledikleri alanda 85 ve üstü puan alma başarı oranımız %90 ların üzerinde olmaktadır. Kayıtlarımız kontenjan ile sınırlıdır.

İlk olarak öğrenci sosyal medya hesaplarından bize mesaj atar ve KPSS Koçluğu ekibindeki hocalar  ile iletişime geçer. Daha sonra hazırlandığı sınav ile ilgili iki deneme çözerek sonuçları bize bildirir. Daha sonra detaylı görüşme yapılarak süreç başlatılır.

Şimdi neler yaptığımızı tek tek, detaylı bir şekilde anlatalım.

  • HER AY KİŞİYE ÖZEL HAZIRLANAN DOSYALAR: Yapılan görüşme sonunda KPSS KOÇLUĞU ekibi olarak her ay kişiye özel hazırladığımız dosyalar öğrenciye gönderilir. Her kişiye seviyesine, hayat şartlarına, imkanlarına göre ayrı ayrı özel olarak hazırlanır. Her ay gönderilen bu dosyaların birinde bir aylık ders programı ve o ay hangi derse nasıl çalışacağı, hangi kaynaklarla çalışacağı, önerilen kaynaklara ne şekilde çalışması gerektiği, o ay ki derslerde dikkat edilmesi gereken hususlara, derslerde yapılan hatalara dair bir çok husus detaylı bir şekilde öğrenci ile paylaşılır. Aylık ders programı ise detaylı bir şekilde hazırlanmakta ve haftalara, haftalar ise günlere bölünmektedir. Öğrenci her ay dosyasını tamamladığında bir sonraki ayın dosyaları gönderilir. Tüm bu dosyaların başka bir kişi, kurum ile paylaşılması yasaktır.

KPSS EĞİTİM KOÇLUĞU

  • HAFTALIK GÖRÜŞMELER: Öğrenci ile her hafta internet veya whatsapp üzerinden görüşmeler yapılır. Öğrenci ilk ay çalışmaya başladığı andan itibaren gün gün ne yaptığını, hangi derse çalıştığını, ne kadar soru çözdüğünü, kaç doğru kaç yanlış çıktığını tek tek not alır ve her hafta yapılan görüşmede bu raporları sunar. Böylelikle süreklilik sağlanır. Her hafta öğrencinin sunduğu raporlar incelenir, eksik kısımlar var ise veya yanlış yaptığı noktalar var ise bunlar belirlenir ve öğrenciye neler yapılması gerektiği iletilir. Öğrencinin yaptığı her hatayı giderecek çözümler önerilir.

 

  • 7/24 İLETİŞİM: Öğrenci, sadece haftalık görüşmeler de değil 7/24 bize yazabilir. Herhangi bir sorunu olduğunda, motivasyonu düştüğünde veya başka bir konuda 7/24 bize yazarak ister facebook üzerinden isterse whatsapp üzerinden iletişime geçebilir. Amacımız öğrencinin her zaman yanında olmaktır. Bu yolu onunla yürümek, başarısına katkı sağlamak ve birlikte başarmaktır. Öğrenci istediği zaman yazabildiği gibi  Tekin Polat hocamız da sürekli öğrenci ile iletişim halinde olmaktadır.

 

  • BİRE BİR TAKİP SİSTEMİ: Öğrencinin yapmış olduğu tüm çalışmalar takip edilir. Bu çalışmalarda yapmış olduğu hatalar dikkate alınarak bir sonraki ayın dosyalarına ona göre hazırlanılır. Bu takip sistemi ile sene içinde eksik olduğu konular belirlenerek sınava yakın zaman o konulara özel çalışmalar yapılmaktadır.

 

  • EKSİK KONU BELİRLEME VE TAMAMLAMA ÇALIŞMALARI: Doğal olarak hiçbir öğrenci tüm derslerin tüm konularını ilk seferde halledemez. Mutlaka bazı konuların oturması, bazı konularda çok iyi olması zaman gerektirmektedir. Yıl içinde öğrenci ile birlikte belirlenen bu konulara yönelik özel dosyalar hazırlanır ve öğrencinin eksik kısımları giderilmeye çalışılır.

 

  • TEKRAR – DENEME – SORU KAMPLARI: Belirli seviyeye gelen öğrenci ile tekrar kampları, deneme kampları ve soru kampları programları başlatılır. Bu uygulamaların sonunda öğrencinin netleri en az %20 oranında artmakta ve başarıya bir adım daha yaklaşmaktadır.

KAYIT VE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN İLETİŞİM KISMINDAN BİZLERE ULAŞABİLİR, KAYITLI ÖĞRENCİLERİMİZİN OLDUĞU KPSS KOÇLUĞU FACEBOOK GRUBUMUZA KATILABİLİRSİNİZ.

 

KPSS EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Çalışma Sistemimiz

Kpss Koçluğu için bizimle  birlikte sizin başarınız için çalışmamızı istiyorsanız çalışma şeklimiz şu şekilde olacaktır:

Öncelikle bize hangi KPSS ye gireceğinizi ve okuduğunuz bölümleri söylemeniz gerekiyor. Daha sonra 2 farklı yayınevinden birer adet deneme alacaksınız. Toplam 2 denemeyi birer gün ara ile çözeceksiniz. Sonra bize toplam kaç net yaptığınız, hangi dersten kaç doğru kaç yanlış yaptığınızı bildireceksiniz. Daha sonra sizinle yine facebook, instagram ya da whatsapp üzerinden bire bir görüşme yapacağız. Bu görüşme sizin yapınızı anlama, ne kadar isteyip istemediğinizi belirleme ve günlük kaç saat ayırabilirsiniz gibi konulara yönelik olacak. Daha sonrasında ise sizinle beraber sizin seviyenize uygun ilk başta 1 aylık bir çalışma programı hazırlayıp yine seviyenize uygun kaynaklar önereceğiz. Herkese aynı programı değil kişiye özel tamamen sizin seviyenize ve şartlarınıza göre hazırlanmış programlar yapacağız. Sonra 5-6 günde bir belirlenen tarihte ve saatte sizin gelişmenizi kontrol etmek amacıyla görüşmelerimiz devam edecek. İlerleyen zamanlarda gelişmenize bağlı olarak önereceğimiz programlar ve kaynaklar değişecektir. Bu şekilde sizinle sürekli irtibatta kalarak sınava kadar ilerleyeceğiz.

 

KPSS EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Haftalık görüşmelerin öğrenciye katkısı ne oluyor?

Her öğrencimiz için önceden belirtilen gün ve saatte öğrencinin istediği yerden (mesennger, whatsap vs) görüşme yapılır. Öğrenci o hafta görüşme gününe kadar yapmış olduğu tüm çalışmaları not alır. Hangi konulara çalıştığını, kaç soru çözdüğünü, kaç doğru kaç yanlış çıktığını, programında nerede olduğunu not alarak görüşme zamanında hocamıza yollar. Yapılan değerlendirmeler sonucunda varsa öğrencinin hataları önlenir ve öğrenciye yeni tavsiyeler verilir. İleride muhtemel öğrencinin yaşayacağını hatalar ile konuşmalar yapılır. Öğrencinin en çok yanlış yaptığı konulara yönelik özel programlar, kamp dosyaları, özel tarama testleri oluşturulup öğrenciye ulaştırılır. Böylelikle öğrenci sıkıntı yaşadığı tüm konuları zamanla iyi seviyeye getirerek başarılı olma yolunda ilerlemeye devam eder.

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

Öğrenci istediği zaman istediği saatte ulaşabilir mi?

Evet her öğrencimiz haftalık görüşmelerin dışında da istediği gün ve istediği saatte hocamıza mesaj atabilir, iletişim kurabilir. Her öğrenci ile tek tek ilgileniyoruz. Saat kaç olursa olsun farketmez  7/24 öğrencinin iletişime geçmesi yeterlidir.

 

 

KPSS KOÇLUĞU DENEME KAMPLARI NASIL OLUYOR?

Öğrenci belirli bir seviyeye geldikten sonra özellikle son 3 ay öğrencinin durumuna, seviyesine göre 2 haftalık veya 1 aylık özel deneme kamp programı hazırlanır. Bu programda öğrencinin hangi denemeleri çözeceği, kaç tane çözeceği, hangi aralıklarla çözeceği, nasıl ve hangi şartlar altında çözeceği, deneme analizini nasıl yapması gerektiğine dair hususlar detaylı bir şekilde anlatılır.

 

Öğrenci her denemesini çözdükten sonra her denemenin sonucunu ve yapamadığı soruları bize gönderir. Ayrıca deneme kamp programı sürecinde her 3 günde bir öğrenci ile görüşülerek durum değerlendirmesi yapılır.

 

Öğrencinin bize gönderdiği her deneme sonucu ve yapamadığı sorular kpss koçluğu ekibimiz tarafından değerlendirilir. Öğrencinin hataları, yanlışları tespit edilerek deneme kamp programı süresinde her hafta öğrenciye bu hatalarını telafi etmek adına öneriler , tavsiyeler ve önemli hususlar rapor şeklinde iletilir. Tüm deneme kamp programı sürecinde her öğrenci yakından takip edilir.

 

Bu program sonunda öğrenci deneme Kampı öncesi seviyesinden % 20-%25 daha üst seviyeye çıkarak başarılı olma ihtimali artar..

 

Merak etmeyin.

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ. .

KPSS EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

KPSS KOÇLUĞU TEKRAR KAMPLARI NASIL OLUYOR ?

Öğrenci bir dersi konu ve soru olarak bitirip iyi seviyeye geldiğinde 5 GÜNLÜK ÖZEL TEKRAR KAMPI dosyaları gönderilir. Burada öğrenci bitirdiği dersi 5 gün için de ona özel olarak önerilen bir şekilde tekrar ederek üst seviyeye çıkar. Örneğin tarih dersini bitiren bir öğrenciye gönderilen dosyada öğrenciye en uygun tarihi tablolu bir anlatımla anlatan kaynak tavsiye edilir ve bu kaynağa gün gün nasıl çalışılması gerektiği anlatılır. 5 gün boyunca öğrenci tekrar ettikten bölüm denemelerine geçilir ve hala en eksik konuları en çok yanlış çıkardığı konular var ise bunlar tespit edilerek bu konulara yönelik alan çalışmaları yapılır…..

 

Her ders için bu 5 günlük tekrar kampları uygulanarak öğrencinin o dersten %90 başarı oranını yakalaması hedeflenir.

KPSS EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

KPSS KOÇLUĞU DOSYALAR NASIL HAZIRLANIYOR ?

1) Öğrenci Denemelerini çözüp bize geri dönüş yaptığında belirtilen saatte görüşme gerçekleştiriyoruz. Bu görüşmemiz de öğrenciyi tanıma, seviyesini belirleme, hayat şartlarını zorluklarını öğrenme, istek seviyesini vs belirliyoruz.

2) Görüşmemiz gerçekleştikten sonra öğrencinin görüşme de kullandığı her cümle, her kelime psikologumuz tarafından inceleniyor.

3) Daha sonra o öğrenci için ekip olarak ilk toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Bu toplantıda öğrencinin profil analizini çıkarıp ona sonradan önerdigimiz her kitap için 3 tane alternatif kitap belirliyoruz.

4) Daha sonra öğrencinin önceden veya şuan yaşamış olduğu zorlukları nasıl giderebileceğine yönelik çözüm yolları arıyoruz.

5) Çıkarmış olduğumuz öğrenci profilinin yıl içinde hangi tür hataları yapabilir, bir yıl boyunca hangi yanlışları yapabilir bunları oluşturuyoruz.

6) Öğrenci için 2.toplantimizda ise tüm bu belirlediklerimizi dosyalara yazmaya başlıyor ve önereceğimiz her kitap için belirtilen 3 alternatif kitaplardan birisini belirliyoruz.

7) Daha sonra öğrencinin en verim alacağı şekilde 1 aylık ders programını hazırlayıp gönderiyoruz.

Sınava kadar ise her 5-6 günde bir görüşerek her ay dosyalar göndererek ilerliyoruz.

KPSS EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Bir ders üzerinde alan çalışmasını nasıl yapıyoruz?

Örneğin tarih dersinde yaptığınız konu çalışmaları sonucu Osmanlı Kültür Medeniyeti konusunu anlamadınız veya bu konu da çok yanlışınız çıkıyor. Görüşmelerimizde bunu bize bildiriyorsunuz. Bizde diğer ay bu konuyu programınıza ekliyoruz. 1 hafta boyunca diğer derslerin yanında bu konuya çalışıp sadece bu konudan yaklaşık 500-700 soru çözmenizi sistemli bir şekilde sağlıyoruz. Ayrıca yine o hafta bu konuya yönelik size nasıl çalışmanız gerektiğine dair tavsiyeler, metotlar, özel çalışma şekilleri sunuyoruz. Tüm bunlara harfiyen uyduğunuz da eksik olduğunuz konu da artık üst seviyeye geliyorsunuz ve bir sıkıntınız kalmıyor.

Hepsini tek tek halledeceğiz hiç merak etmeyin.

 

Bizim için hepiniz birer Türk bayrağısınız. KPSS Koçluğu olarak bizim tek amacımız her bayrağı ayrı ayrı en yüksek noktaya dikmektir.. Mücadelemiz bundan ibarettir.