Kpss a grubu öğrencilerin gireceği sınavlardan katsayısı en çok olan derslerin başında hukuk gelmektedir. Hukuk sınavında yapacağınız yüksek netler sizleri sıralamada çok ileri atmaktadır.

Hukuk dersi sözel ve bir çok dersi içinde barındırdığı için bir çok kpss a grubu öğrencisi tarafından bazı hukuk dersleri elemekte ve öyle hazırlanmaktadırlar. Yapacağınız en büyük yanlışlardan biri bu olmaktadır. Hiçbir dersi elemeden her derse önem vererek ilerlemelisiniz. Sizler için 1 doğru cevabın bile çok kıymetli olduğunu unutmamanız gerekmektedir.

KPSS A GRUBU HUKUK SORU ve KONU DAĞILIMI

Anayasa Hukuk %10 – 4 Soru

İdari Hukuk ve İdari Yargı %15 – 6 Soru

Ceza Hukuk %15 – 6 Soru

Medeni Hukuk %15 – 6 Soru

Borçlar Hukuk %15 – 6 Soru

Ticaret Hukuk %15 – 6 Soru

İcra İflas Hukuk %15 – 6 Soru

Hukuk dersinde sıralama çok önemlidir. Dersleri sırası ile örneğin anaysa-idari-ceza hukuku şeklinde çalıştığınızda konu ve anlam bütünlüğünü sağlayacak ve konular daha iyi oturacaktır.

Hukuk dersi sözel bir ders olduğundan dolayı öğrenciler çok çabuk unutmaktadır. Bu yüzden hukuk konuları zamana yaymanız sizlerin yararına olacaktır. Bitirdiğiniz her bir hukuk dersini belirli aralıklarla tekrar ederek unutmamanızı sağlayabilirsiniz.

İlk başta öğrencilerin gözüne zor gelen hukuk sınavında özellikle çıkmış soruları açıklamaları ile birlikte çalıştığınız zaman ve tekrarlarınızı aksatmadığınız zaman gayet güzel sonuçlar alırsınız.

Hukuk dersine dönem için de çalıştığınızda sürekli anlamadığınız yerleri, karıştırdığınız en önemli yerleri ayrı birer kağıtlara yazarak sınavdan 2 gün önce o kağıtları  tekrar etmeniz size sınavda en az +3 net kazandıracaktır.

Kpss a grubu öğrencileri kpss sınavından sonra da ara vermeden, derslerden soğumadan çalışmaya devam etmelidir. Unutmayın sizin için kpss sadece hedefe giden ilk adımdır. Esas yolculuk o sınavdan sonra başlamaktadır. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki kpss a grubu öğrencilerinin %92 si kpss sınavından sonra çalışmalarına en az 30 gün ara vermektedir. Bu aradan sonra derslere yeniden dönmek, derslere yeniden ısınmak ve eski temponuzu yakalamak yine sizin 1-2 ayınızı almaktadır. Böylelikle toplamda 3 ay gibi bir süreyi verimsiz geçirmektesiniz. Sınavdan sonra ufak bir aranın ardından derslere yeniden başlamanız ise sizi rakiplerinizin önüne atacak ve kötü, eksik olduğunuz alanlarda bile iyi düzeylere gelmenize fırsat verecektir.

Değerli Öğrenciler, KPSS KOÇLUĞU, online öğrenci koçluğudur ve tüm öğrencilere ilk 7 gün ücretsizdir.. Sizin ilk defa veya daha yeni olduğunuz bu yolcuğu biz öğrencilerimizle yıllardır yapmaktayız. Her ay kişiye özel ders programları-dosyalar, haftalık görüşmeler, tekrar-deneme-soru kampları, 7/24 iletişim gibi hususların yanında size tecrübemizi aktararak hatalarınızı telafi ediyor, gece gündüz yanınızda olarak bu yolculukta daha disiplinli bir şekilde ilerlemenizi sağlıyor ve birlikte başarıyoruz. Çalışma sistemimiz kısmından sistemimizi detaylı inceleyebilir, kayıtlı öğrencilerimizin olduğu KPSS KOÇLUĞU facebook grubumuza katılarak Tekin Polat hocamıza sorularınızı sorabilir,kayıt ve daha fazla bilgi için ise iletişim kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Kpss Koçluğu olarak bu yazımızda kpss a grubu öğrencileri için hukuk soru dağılımı na ve tavsiyelerimize yer verdik.

Kpss a grubu iktisat soru dağılımı ve tavsiyeler yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

 

Ülkemizin geleceği olan tüm adaylara başarılar dileriz..

 

KPSS KOÇLUĞU

DAİMA İLERİ !